«Герої живуть поруч»

Свято сміливості, мужності та героїзму. 6 грудня – День Збройних Сил України. Незважаючи на досить невелику офіційну історію українського війська, справжній вік Української армії сягає кількох століть, а її бойові традиції формувалися у важких кривавих війнах і конфліктах від Київської Русі до Другої Світової війни. І на сучасному етапі солдати і офіцери Збройних Сил України гідно продовжують традиції своїх дідів і батьків. Це свято козацького бойового духу, української звитяги, національного війська нашої держави та усіх українців, які готові захищати честь і славу, свободу і суверенність рідної землі.

Багато патріотів нашої держави воюють в зоні АТО, захищаючи свободу, незалежність та територіальну цілісність України. З метою виховання у студентів патріотизму, шанобливого ставлення до Батьківщини, гордості за наших захисників Вітчизни в цей день в аспірантській залі бібліотеки Уманського НУС відбулася зустріч з учасниками бойових дій в зоні АТО – Юрієм Рижаком і Володимиром Врадієм.

Зустріч відбулася у дружній, по-домашньому, теплій атмосфері. З привітальним словом до учасників звернулася куратор групи Ірина Рассадіна. У своїй промові вона наголосила на важливості самого свята для всіх нас та привітала присутніх чоловіків. Наші герої охоче вступали в діалог із присутніми та розповідали про досвід, який отримали під час служби. Головним здобутком вони назвали вміння цінувати життя та справжніх вірних друзів. Зауважили, що війна змінює світогляд, змушує по-іншому оцінювати ті проблеми, які супроводжують наше мирне життя. Юрій Володимирович поділився своїм горем, яке увірвалося в їхню родину 2 серпня 2014 року. Саме в цей день, у бою в місті Докучаєвськ Донецької області, загинув його син – Володимир Рижак. Учасник Революції Гідності з 4 грудня 2013 року. Стояв на передовій 18–20 лютого 2014 року, йому прострілили двічі каску, мав опік верхніх дихальних шляхів від невідомих газів. Після початку війни збирав допомогу бійцям, перевозив до батальйону «Шахтарськ», у який згодом і записався. Володимир посмертно нагороджений орденом «За мужність» III ступеня. А сам Юрій Володимирович після загибелі сина записався добровольцем у Національну гвардію.

На згадку студенти подарували захисникам України невеличкі подарунки, а наші гості висловили слова побажань: миру, добра і любові.

Зустріч закінчилася, але залишається спогади про теплу, дружню, домашню, невимушену атмосферу, пережиті емоції, добре слово та надія на краще мирне майбутнє.

Анна Дяченко, староста 13 -аг групи