«Наш дух не зламати, свободу не вбити»

Вже кілька років минуло від початку буремних подій у листопаді 2013 року на Майдані Незалежності та важко знову переживати все те, що відбувалося на майдані в той трагічний період. Ці дні стали етапом прояву українцями неабиякої віри, гідності та міцності духу. Вони показали всьому світу, що будь-яке зазіхання на демократичні та людські цінності зазнає невдачі і неодмінно буде покаране.

Тож з метою віддання належної шани героїзму й мужності громадян, які стали на захист своїх прав і свобод та його європейського вибору студентами факультету агрономії Уманського НУС було проведено низку заходів. Так в усіх групах кураторами були проведені тематичні інформаційні години з даної теми. Ще зранку студенти запалили свічки, поклали квіти та вшанували пам'ять загиблих Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання.

У кабінеті традиційного українського побуту студентами 12 -а та 21 -а груп (куратори Галина Коваль, Юрій Накльока) разом з провідним бібліотекарем Наукової бібліотеки Уманського НУС Наталією Михайловою було проведено читання поезій під назвою «Герої не вмирають».

Запалюючи символічну свічку пам’яті та передаючи її з рук в руки, студенти читали вірші Алекса Пірса, Любові Гриник, Людмили Максимлюк, Христі Полянської, Тетяни Власової, Надії Дідух, Оксани Максимишин та інших авторів.

Студентами 14 -ас та 11 -а груп (куратори Інна Ракул, Віталій Кравченко) був проведений вечір-реквієм «Наш дух не зламати, свободу не вбити». Переглядаючи фотоматеріали та документальні кадри, вони відтворили у своїй пам`яті трагічні події силового розгону Майдану.

Під музичний супровід пісні-реквієму  «Плине кача….» студенти згадали поіменно героїв  Небесної Сотні, які загинули за незалежність нашої держави та вшанували їх пам'ять хвилиною мовчання.

Студенти також переглянули фільм «Зима, що змінила нас» і завершили захід головними словами сьогодення «Слава Україні! Героям Слава!». Відродження національної гідності та духу свободи, безумовно, спри­ятиме утвердженню єдиної незалежної соборної України.

Олена Черно,
заступник декана з виховної роботи