Спогади про дитинство…

Війна, війна..! Скільки долей людських вона скалічила, забрала дитинство у народжених перед війною дітей.

Напередодні 9 травня відбулася зустріч студентів факультету агрономії з Сигидою Віктором Прокоповичем– дитиною війни, який майже 40 років пропрацював у нашому університеті.

В. П. Сигида – свідок тих жахливих подій 1941–1945 років, який ще може розповісти нинішньому поколінню правду про ті страшні часи. У свої 83 роки він доволі бадьорий і досі працює. Найбільшим його життєвим надбанням стали дружина, та нащадки: двоє дітей, онуки та правнуки.

Розпитувати про ті роки Віктора Прокоповича не доводилося – дитячі враження воєнного і повоєнного періоду занадто пекучі, щоб про них забути чи ними не ділитися. Також він представив свою книгу «Заповідь батька», в якій розповідається про життя його сім'ї у воєнні роки.

Говорили по душах, розпитали про здоров'я, проблеми і життєві турботи. Віктор Прокопович сподівається, що його нащадкам не доведеться бачити те, що бачила країна у часи Другої Світової. Тому йому особливо болить теперішня війна, наче знову пошкоджена стара рана.

Ірина Рассадіна, к. с.-г. наук, старший викладач кафедри агрохімії і ґрунтознавства