Тематична виховна година «Ріка життя безсмертного Тараса»

Цьогоріч на факультеті агрономії Уманського НУС було проведено низку заходів присвячених творчості Т. Г. Шевченка. Студенти 21 -а та 22 -аг груп (куратори Юрій Накльока та Сергій Прокопчук відвідали урочистий концерт присвячений 204 річниці від дня народження Великого Кобзаря. Куратор Віталій Кравченко разом зі студентами 11 -а групи створили відеоролик «Живи, Кобзаре, в пам’яті людській».

Студентами І курсу та радою студентського самоврядування була проведена виховна година «Ріка життя безсмертного Тараса» на якій провідний бібліотекар Наталія Михайлова ознайомила студентів з виставками «І пером, і словом», «І лине над землею Шевченкове святеє слово», які були представлені в Науковій бібліотеці.

Із захопленням і цікавістю студенти слухали, розглядали ілюстрації картин, портрети та різноманітні видання творів поета, які були на них представлені: це й «Заповіт», виданий 54 мовами, «Рослинний світ України у творах Шевченка», «Топономіка України в творчості Шевченка», «Життя Тараса Шевченка» та інші.

Після цього студенти мали змогу переглянути фільм «Великі українці. Тарас Григорович Шевченко», а студенткою 22 -аг Антоніною Кохановою було підготовлено і проведено цікаву вікторину «Ім’я Шевченка стукає в серцях».

Журі конкурсу - Наталія Михайлова, куратори груп Ірина Рассадіна та Інна Конуп, члени ради студентського самоврядування Сергій Власенко, Марія Гаращенко оцінювали студентів в п’ятьох конкурсах: бліц-опитування (питання стосувались знання біографії поета); відгадай назву твору; хронологічна послідовність (кожна команда отримала картки з датами, які треба було пояснити й розставити у хронологічній послідовності); кросворд «З шевченкової криниці» та конкурс капітанів (на якому треба було продовжити вірш і назвати його).

Всі команди продемонстрували знання творчості Тараса Шевченка За підсумками конкурсу команда 13-аг групи за участь у вікторині нагороджена грамотою. Почесне ІІІ місце вибороли студенти 12 -а групи, ІІ місце – 14 -ас, а переможцями стала команда 11 -а групи.

Минають століття, але незмінним, невичерпним і не до кінця розгаданим залишається сам Тарас Шевченко. Він буде жити в наших серцях, допоки житиме український народ, допоки буде жити наша Україна!

Олена Черно,
заступник декана з виховної роботи
факультету агрономії