Зустріч з майстринею українського одягу Оленою Крайнєвою

На уквітчаній зеленню, мальовничій території Уманського національного університету садівництва студенти факультету агрономії провели показ сучасних та традиційних вишиванок.

Стало гарною традицією щовесни  запрошувати майстрів українського народного костюму на зустріч зі студентами.  Ось і цьогоріч  майстриня української вишивки Олена Крайнєва з донькою Надією люб’язно погодились надати свої роботи для показу.

В процесі демонстрації одягу Олена розповіла студентам про основні  інтерпретації візерунків, які несуть той чи інший елемент з широким смисловим навантаженням. Наприклад, виноградні грона уособлюють радість, пов’язану із створенням сім'ї, а  троянда – означає оновлення та безперервність сонячного руху. Олена Григорівна розповіла також і про відмінність орнаментів різних регіонів нашої країни.

Особливо зворушливим і  і хвилюючим був виступ самих маленьких «моделей», які гідно справилась із поставленим завданням.

Захоплюючою, яскравою і неймовірно цікавою була демонстрація власних вишиванок студентів, окремі з яких виконані власноруч.

Полонили студенти глядачів і піснями у виконанні Івана Мінченка, Надії Крайнєвої та своїм запальним танком. В свою чергу заступник декана з навчальної роботи Лідія Кононенко подякувала Олені Крайнєвій за чудовий екскурс в історію української вишивки та голові ради студентського самоврядування Антоніні Кохановій за організацію заходу.

Тож носімо на щастя і долю вишиванку, це наша родовідна пам’ять і наш національний оберіг.

Олена Черно,

заступник декана з виховної роботи факультету агрономії