Зустрічаймо Великдень!

Писанка – одна зі стародавніх форм українського народного розпису, символ весни, сонця, повернення природи до життя. Із давніх-давен яйце, як і дерево, вважалося символом весняного пробудження природи, зародження життя, продовження роду.

Писанкарство – старовинне мистецтво наших предків. У давнину писанка була оберегом, мала обрядове та магічне значення. Сьогодні вивчення писанкарства важливо для збереження наших коренів, нашого духовного спадку. Писати писанки – то добра традиція українців на протязі віків. Ось і студенти 13-аг групи факультету агрономії разом з куратором Іриною Рассадіною вирішили навчитися цього непростого і красивого мистецтва.

Майстер-клас з написання писанки пройшов у майстерні Людмили Найдюк, талановитої уманської художниці, яка з дитинства малює картини.

Довгий час вона не наважувалася показувати свої роботи. Перша її виставка, під назвою «Мистецтво маленьких кроків» відбулася в державно-архітектурному заповіднику «Стара Умань» у 2017 році. Майстриня із задоволенням поділилася зі студентами своїми знаннями та умінням писати великодню писанку. Учасники майстер-класу з писанкарства дізналися про зміст закодованих символів, пізнали особливості розпису та навчалися розписувати писанки, використовуючи традиційні орнаменти.

Студенти отримали безліч позитивних емоцій від цього чарівного дійства.

ІринаРассадіна, куратор 13–аг групи