Міжнародна ініціатива #ScienceForUkraine для допомоги українським вченим

Міжнародна наукова спільнота підтримує Україну та започатковує різноманітні програми та ініціативи, спрямовані на допомогу українським дослідникам. Однією з таких є #ScienceForUkraine

#ScienceForUkraine була створена з ініціативи студентів-добровольців та вчених з Європи й цілого світу. Координацію проєкту здійснюють спеціалісти з Латвійського університету, Польської академії наук, Асоціації молодих вчених Латвії, Інституту інновацій та конкуренції Макса Планка та Лейденського університету.

Основні напрямки діяльності

Ініціатива #ScienceForUkraine працює з метою збору та поширення інформації щодо підтримки українських дослідників, що опинилися в складних життєвих обставинах через воєнне вторгнення на територію України. Інформація про актуальні можливості зібрана за такими напрямами:

• Дослідницькі вакансії – можливості для працевлаштування українських вчених за кордоном.
  • Можливості для студентів – інформація щодо програм стажування та навчання українських студентів в іноземних навчальних закладах.
  • Програми фінансування та іншого роду підтримка – можливості фінансової або грантової підтримки для українських вчених, а також інформація про відкриті ресурси, транспорт, житло та ін.

Крім цього, проєкт #ScienceForUkraine запустив ланцюжок у Twitter, де зібрано історії українських вчених-переселенців, яким вдалось знайти можливість продовжувати дослідницьку роботу за кордоном. Такі історії є великим джерелом натхнення та підтвердженням незламності української науки та держави.

Нині на платформі #ScienceForUkraine зібрано понад 1200 пропозицій для дослідників з України з 47 країн світу.

Саніта Реінсоне, координатор ініціативи #ScienceForUkraine розповідає, що найбільшою популярністю серед українських вчених користуються дослідницькі установи країн Балтії, вакантні посади там заповнюються найшвидше.

Які пропозиції збирає ініціатива?

#ScienceForUkraine не збирає інформацію про можливості для волонтерства та неоплачуваної роботи, натомість на сайт організації спрямовуються запити щодо:

• Стипендій.
  • Дослідницьких візитів.
  • Вакансій часткової/повної зайнятості.
  • Проживання в гуртожитку чи закладі для гостей.
  • Підтримки супроводжуючих членів сім'ї.
  • Доступу до бібліотеки та/або лабораторії та ін.

Особливою актуальністю користуються пропозиції віддаленої роботи.

Сподіваємось, ініціатива #ScienceForUkraine набуде ще більшого розвитку та поширення і допоможе великій кількості українських дослідників, які навіть у такий складний воєнний час, продовжують творити науку.

Першоджерело інформації ТУТ