Бакалавр
ВСТУП 2024
БАКАЛАВРАТ
ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ 201 АГРОНОМІЯ
Вступна кампанія 2024 року на освітній рівень БАКАЛАВР за спеціальністю 201 Агрономія, передбачає обов’язкову здачу НМТ з ЧОТИРЬОХ предметів:
1. Українська мова;
2. Математика;
3. Історія України;
4. Біологія, або географія, або фізика, або хімія, або українська література, або іноземна мова.
Для навчання на освітній програмі за скороченим терміном, додатково необхідно буде здати в Уманському НУС фаховий іспит або ЄФВВ 2024 (предметний тест з аграрних наук).
***********************************************
Ці правила єдині для абітурієнтів, як на нормативний термін навчання (3 роки 10 місяців) – після закінчення повної загальної середньої освіти (ПЗСО), так і на скорочений термін (2 роки 10 місяців) – для осіб, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, або молодшого бакалавра, денної і заочної форм навчання.
Для вступу на освітній рівень БАКАЛАВР допускаються абітурієнти з результатами ЗНО за 2021 рік, або НМТ за 2022, 2023 і 2024 роки.
***********************************************
Що нового у вступній кампанії 2024 року:
• обов’язкова здача НМТ з ЧОТИРЬОХ предметів;
• відсутність мотиваційного листа, у т.ч. для навчання на контрактній основі.
Крім цього, абітурієнт у своєму кабінеті вступника має визначитися не лише з пріоритетом закладу (Уманський національний університет садівництва) і спеціальності (201 Агрономія), але й обов’язково на що він претендує:
• навчання на держзамовленні;
• навчання за рахунок державного гранту;
• навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб.
***********************************************
Навчатися за ваучер від центру зайнятості за спеціальністю 201 Агрономія.
Отримати безкоштовне навчання можуть ті, хто вже має професійно-технічну чи вищу освіту та не перебуває на обліку в службі зайнятості. Отримати інформацію про освіту можна онлайн або ж офлайн у приймальній комісії Уманському НУС ((04744)3–07–32; (063)394–11–56; (096)821–67–74). Студенти за ваучером зможуть отримати ті ж переваги, як і інші студенти. Вимоги до кандидатів на отримання безоплатного навчання, залежно від категорій:
• мінімальний вік 45 років, а максимальний – пенсійний вік (60 років для чоловіків, та 55 років для жінок); страховий стаж (період за який сплачувались страхові внески до ПФУ) не менший від 15 років;
• звільнені з військової служби, крім строкової, або ж з державної служби у зв’язку зі скороченням штату чи за станом здоров’я. Обов’язковою умовою є не досягнення пенсійного віку та наявність вислуг не менше 10 років;
• звільнені з військової служби після участі в АТО/ООС до досягнення пенсійного віку;
• внутрішньо переміщені особи або люди з інвалідністю, які не можуть знайти роботу;
• особи, які перебували в російському полоні чи ті, хто отримав поранення внаслідок війни.
Залежно від категорії людей, які можуть отримати безкоштовне навчання, можуть знадобитись різні переліки документів. Дізнатись точний перелік документів для своєї категорії ваучера можна ТУТ.