+38 (04744) 3-80-06
Optimus nabuerit in regione, notus in Ukraina et in mundi est - Кращий у регіоні, знаний в Україні і світі
Меню

Вступ до аспірантури (доктор філософії)

ВСТУП ДО АСПІРАНТУРИ (ступінь вищої освіти ДОКТОР ФІЛОСОФІЇ)

ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ Н1 АГРОНОМІЯ

Для здобуття вищої освіти за оствітньо-науковим ступенем "Доктор філософії" приймаються особи, які здобули ступінь магістра (освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста).

Порядком прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2025 році визначено, що охочі вступати на навчання для здобуття ступеня доктора філософії складатимуть єдиний вступний іспит (ЄВІ), а також проходитимуть єдине вступне випробування з методології наукових досліджень (далі ЄВВ).

ЄВВ – форма вступного випробування для вступу на навчання для здобуття ступеня доктора філософії, що передбачає оцінювання рівня підготовленості вступника до здобуття третього рівня вищої освіти.

ЄВІ – форма вступного випробування для вступу на навчання для здобуття ступеня доктора філософії, що поєднує тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК) і тест з іноземної мови (англійської, німецької, французької або іспанської на вибір вступника).

Завдання ТЗНК укладено відповідно до Програми тесту загальної навчальної компетентності, з іноземних мов – до Програми єдиного вступного іспиту з іноземних мов. Приклади тестів з іноземної мови минулих років можна знайти на нашому вебсайті.

Зауважимо, що розроблення програми предметного тесту ЄВВ, організацію укладення тестових завдань ЄВВ та підготовку наборів тестових завдань для ЄВВ забезпечує Науково-методичний центр ВФПО.

 

ЄВІ / ЄВВ проводитимуть у пунктах тестування, створених у закладах освіти, де окремі класи / аудиторії будуть відповідним чином обладнані. Після завершення виконання всіх завдань ЄВІ / ЄВВ кожен учасник отримає інформацію про кількість набраних тестових балів (за кожним блоком, якщо екзаменаційна робота поділена на блоки). Тестові бали переводять у рейтингові оцінки за шкалою 100–200 балів за виконання завдань вступного випробування (певного блоку вступного випробування) лише тим вступникам, які подолали поріг «склав / не склав» (мінімальна рейтингова оцінка «100 балів» відповідає значенню порогового бала «склав / не склав»).

Офіційне оголошення результатів вступних випробувань здійснюють шляхом їх розміщення на інформаційних сторінках «Кабінет учасника вступних випробувань до аспірантури». Результати вступних випробувань у вигляді рейтингових оцінок за шкалою 100200 балів зазначають в екзаменаційній картці, яку розміщують на інформаційній сторінці «Кабінет учасника вступних випробувань до аспірантури». Ця картка є додатком до екзаменаційного листка.

Результати вступних випробувань у вигляді рейтингових оцінок за шкалою 100200 балів Український центр оцінювання якості освіти передає до ЄДЕБО наступного робочого дня після офіційного оголошення результатів.

Згідно Правил прийому Уманського НУ особам, які вступають до аспірантури з іншої галузі знань (спеціальності), призначається додатковий вступний іспит зі спеціальності Н1 Агрономія, який проводять перед основними вступними іспитами.

Перелік вступних випробувань
для прийому на навчання на основі здобутого ступеня вищої освіти

магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста) для здобуття ступеня вищої освіти

ДОКТОР ФІЛОСОФІЇ
(нормативний термін навчання 4 роки)

Вступ зі спеціальності

Екзамен

Ліцензований обсяг
(нормативний
термін навчання)

Н1 Агрономія

1. Вступний іспит зі спеціальності

50 місць

2. Іноземна мова (англійська; французька; німецька)

3. Презентація дослідницьких пропозицій

Інша

1. Вступний іспит зі спеціальності (додатковий)*

2. Вступний іспит зі спеціальності

3. Іноземна мова (англійська; французька; німецька)

4. Презентація дослідницьких пропозицій

Примітка. *Додаткове вступне випробування зі спеціальності оцінюється за шкалою «склав» / «не склав». Вступник, який отримав з додаткового вступного випробування з фаху оцінку «не склав», до участі у подальшому конкурсі не допускається.

Останні новини

НЕЗЛАМНІСТЬ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ — ТЕМА ВИХОВНОЇ ГОДИНИ НА ФАКУЛЬТЕТІ АГРОНОМІЇЧитати повністю
21.03.2025

НЕЗЛАМНІСТЬ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ — ТЕМА ВИХОВНОЇ ГОДИНИ НА ФАКУЛЬТЕТІ АГРОНОМІЇ

18 березня на факультеті агрономії відбулася виховна година, присвячена незламності українського народу. Студенти разом із кураторами згадали визначні дати новітньої історії України — День Героїв Небесної Сотні, початок російсько-української війни, спротив окупації Криму та героїчну оборону українських міст...

Читати повністю

Поділяємо біль утрати, сумуємо і підтримуємо в дні скорботиЧитати повністю
19.03.2025

Поділяємо біль утрати, сумуємо і підтримуємо в дні скорботи

Ректорат, профспілковий комітет, трудовий колектив і студентська спільнота Уманського національного університету щиро співчувають завідувачці кафедри агрохімії і ґрунтознавства ЧЕРНО Олені Дмитрівні з приводу тяжкої та непоправної втрати – смерті батька, ЧЕРНО Дмитра Степановича, Заслуженого працівника культури України. Щиро поділяємо Ваше горе і висловлюємо слова співчуття і підтримки Вам, Вашим близьким і рідним. Світлі спогади про людину, яка чесно та гідно прожила своє життя на благо України завжди залишаться у нашій пам’яті…

Читати повністю

БЗВП у закладах вищої освіти: що потрібно знатиЧитати повністю
11.03.2025

БЗВП у закладах вищої освіти: що потрібно знати

У вересні 2025 року в Україні розпочинається обов’язкова базова загальновійськова підготовка (БЗВП) для студентів закладів вищої освіти. Це нововведення є частиною комплексної реформи системи військової підготовки громадян та реалізується відповідно до змін до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», підписаних Президентом України Володимиром Зеленським 15 січня 2025 року.

Читати повністю

Польова студія 2.0Читати повністю
27.02.2025

Польова студія 2.0

Щоб відповісти аграріям на низку актуальних питань ізапропонувати ефективні технологічні рішення ми розпочали серію досліджень на демо-полігонах KERNEL навесні 2024 р. У серпні ознайомили вас із проміжними результатами, а тепер настав час підбити підсумки: які з прогнозів справдилися, які технології спрацювали найкраще, яка ефективність біологізації. 

Читати повністю

Всі новини