+38 (04744) 3-80-06
Optimus nabuerit in regione, notus in Ukraina et in mundi est - Кращий у регіоні, знаний в Україні і світі
Меню

Вступ 2025

 

У 2025 році для вступу на бакалаврський рівень вищої освіти абітурієнтам потрібно буде пройти національний мультипредметний тест (НМТ). В умовах війни НМТ у комп’ютерній формі – це найоптимальніший варіант проведення вступних іспитів задля забезпечення рівних умов для всіх вступників незалежно від їхнього місця перебування.

НМТ міститиме чотири тести, три з яких – обов’язкові, а четвертий – на вибір вступника. Обов’язкові навчальні предмети – українська мова, математика, історія України, а на вибір – українська література, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія, фізика та географія. Предмет, тестування з якого вступник/вступниця бажає пройти на вибір, він/вона має вказати під час реєстрації для участі в НМТ.

Модель проведення передбачає, що учасник/учасниця всі чотири предметних тести проходитиме в один день у два етапи: перший етап (120 хвилин) – виконання завдань з української мови та математики, другий етап (120 хвилин) – виконання завдань з історії України та навчального предмета на вибір.

Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник/учасниця отримає інформацію про кількість набраних ним/нею тестових балів за кожний блок. Для конкурсного відбору використовуватимуться результати з кожного предмета, переведені в шкалу 100–200 балів. Таблиці переведення балів у шкалу 100–200 МОН України наведено ТУТ. Отже, одразу після тестування учасник/учасниця знатиме не тільки кількість набраних ним/нею тестових балів, а й зможе зорієнтуватися у тому, якими є його/її результати для вступу. Для всіх спеціальностей буде встановлено коефіцієнти до результатів за кожний блок НМТ. Інформація про значення цих коефіцієнтів міститься в Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2025 році.

Для конкурсного відбору на навчання для здобуття ступеня бакалавра на основі ПЗСО та НРК5 за результатами НМТ 2025 року конкурсний бал (КБ) розраховується за такою формулою:

 

КБ = (К1 × П1 + К2 × П2 + К3 × П3 + К4 × П4 + КТ × ТК) / (К1 + К2 + К3 + (К4макс + К4) / 2 + КТ) + ОУ,

 

де, П1, П2, П3, П4 – оцінки з першого, другого, третього та четвертого предметів НМТ 2025 року;

ТК – оцінка творчого конкурсу (у передбачених цим Порядком випадках);

ОУ – бал за успішне закінчення у рік вступу підготовчих курсів закладу вищої освіти для вступу до нього за шкалою від 0 до 10 балів у разі вступу на спеціальності (спеціалізації, предметні спеціальності), зазначені в Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка (додаток 6).

К4макс – максимальне значення предметного коефіцієнта з вибіркового предмета НМТ 2025 року для відповідної спеціальності (спеціалізації, предметної спеціальності).

Для осіб, які вступають з урахуванням особливостей, передбачених наказом №271, П1, П2, П3, П4 – оцінки з першого (українська мова), другого (математика), третього (історія України) та четвертого (іноземна мова, або біологія, або фізика, або хімія, або географія на вибір вступника) предметів.

Для осіб, які вступають за результатами НМТ 2024 року формула розрахунку (ТУТ), а НМТ 2022 і 2023 років (ТУТ).

Так, для вступу за спеціальністю Н1 Агрономія перелік таких коефіцієнтів наступний:

Код

Найменування спеціальності (спеціалізації, предметної спеціальності)

Конкурсні предмети

Основний блок

Предмет на вибір

Творчий конкурс

перший
(українська мова)

другий
(математика)

третій
(історія України)

четвертий
(іноземна мова)

четвертий
(біологія)

четвертий
(фізика)

четвертий
(хімія)

четвертий
(українська література)

четвертий
(географія)

Коефіцієнт

К1

К2

К3

К4

К4

К4

К4

К4

К4

КТ

Н1

Агрономія

0,4

0,3

0,3

0,4

0,5

0,5

0,5

0,3

0,3

 

Як і минулого року, передбачено проведення основних і додаткових сесій. У додаткових сесіях зможуть узяти участь ті вступники/вступниці, які з поважних причин не пройшли тестування під час основних.

 

        

 

Матеріали