Уряд відновлює надання грантів на наукові дослідження для молодих вчених та докторів наук

Кабінет Міністрів України відновив надання грантів для підтримки наукових досліджень. Про що нещодавно повідомили на сайті МОН.

Це відбулося завдяки прийняттю проєкту Указу Президента України "Про внесення змін до деяких Указів Президента України щодо щорічних грантів Президента України молодим ученим та докторам наук".

Гранти будуть надаватися на конкурсній основі за результатами експертної оцінки. Фінансування буде доступне для широкого спектру наукових досліджень, включаючи фундаментальні та прикладні науки. Це допоможе молодим та досвідченим вченим отримати необхідні ресурси для проведення актуальних досліджень, що, в свою чергу, сприятиме інноваціям та економічному зростанню України.

Порядок дій:

• Відновлення конкурсів: З 2025 року буде відновлено конкурсні відбори на отримання грантів Президента України для молодих учених та грантів Президента України докторам наук.
  • Надання грантів: З 2026 року молоді вчені та доктори наук, які переможуть у конкурсах, знову зможуть отримувати гранти на проведення наукових досліджень.
  • Кількість грантів: Передбачається відновлення 77 щорічних грантів для молодих вчених та 20 щорічних грантів для докторів наук.

Хто буде проводити конкурс?

Національний фонд досліджень України буде відповідальним за адміністрування програми грантів. Фонд буде оголошувати конкурси на отримання грантів, оцінювати заявки та визначати переможців.

Це важливий крок для підтримки української науки, адже:

• Стимулюватиме розвиток наукових досліджень в Україні: Гранти допоможуть вченим реалізувати свої дослідницькі проекти, отримати нові знання та зробити свій внесок у розвиток науки.
  • Підтримає молодих вчених: Гранти дадуть молодим вченим можливість розпочати свою наукову кар'єру та зробити перші кроки в науці.
  • Підвищить престиж української науки: Відновлення надання грантів свідчить про те, що держава цінує науку та прагне її розвивати.

Відновлення надання грантів – це важливий крок для підтримки української науки, яка зазнала значних втрат унаслідок економічної кризи та війни. Гранти допоможуть молодим вченим та докторам наук продовжувати свої дослідження та зробити свій внесок у розвиток України.

Першоджерело ТУТ