+38 (04744) 3-80-06
Optimus nabuerit in regione, notus in Ukraina et in mundi est - Кращий у регіоні, знаний в Україні і світі
Меню

Виховна робота

Виховна робота на факультеті агрономії здійснюється за напрямами, які відповідають Концепції національного виховання студентської молоді. Майбутніх фахівців виховують у кращих традиціях національної та світової культури з урахуванням загальнолюдських цінностей, програми відродження культури, духовної єдності української нації, мови, традицій.

Пріоритетними напрямами виховної роботи на факультеті є:

  • національно-патріотичне, громадянське виховання, родинно-сімейне виховання;
  • професійне, трудове та екологічне виховання;
  • художньо-естетичне та моральне виховання;
  • формування здорового способу життя.

Виховний процес здійснюється у різних формах: проведення семінарів, «круглих столів», тематичних вечорів та вечорів відпочинку.

Особлива роль у виховному процесі належить наставникам академічних груп, які систематично проводять виховні кураторські години та здійснюють чергування в студентських гуртожитках.

З метою вдосконалення роботи кураторів академічних груп в університеті впроваджено конкурс «Кращий куратор року» та таку форму роботи, як семінар-кураторів. В минулому році студенти 32-аг групи (куратор доцент кафедри рослинництва Л. В. Вишневська) зайняли І місце в університетському конкурсі «Краща академічна група» і були нагороджені екскурсійною поїздкою по історичним місцях Вінниччини.

Національно-патріотичне виховання спрямовано на формування у студентів почуття гордості за свою Батьківщину, культуру, державні символи, розвиток національної самосвідомості й гідності; дбайливе ставлення до рідної мови, культури, традицій. Студенти факультету знайомляться з обрядовими традиціями, історією українського народу, беруть участь у численних благочинних акціях. Знайомство з обрядовими традиціями проходить у формі вечорів відпочинку, театралізованих постановок, виставок робіт викладачів та студентів. Дуже яскраво і різнобарвно проходять українські вечорниці, свято Колодія, Андріівські вечорниці, свято вишиванки, знайомство з технікою писанкарства.

Українські вечорниці

Українські вечорниці

З поміж усіх зимових свят, мабуть, найвеселішим та найзагадковішим не тільки для студентства, а й викладачів факультету агрономії. було і залишається свято Андрія. В театралізованій постановках студенти відтворюють всі обрядові традиції: ворожіння, кусання калити, забави, і, зрозуміло, не обходиться без музик, українських пісень та жартів. В інсценізованій хаті розпочинають знайомство з обрядовими традиціями цього магічного свята господині-розпорядниці та її кумасі (бібліотекарі Наукової бібліотеки Марія Фіткаленко і Людмила Брижатюк, Людмила Тодосійчук). Не обходиться це дійство без калити та панів Коцюбинського та Калитянського.

Пани Коцюбинський та Калитянський

Пани Коцюбинський та Калитянський

Хлопці просяться на вечорниці

Вечір відпочинку «… Як на Андрія»

Улюбленим у студентства є свято на честь весняного пробудження природи — свято Колодія (Масляна, Масниця, Сиропустний тиждень, Ба́бське свято).

Щоб краше ознайомитись з українськими обрядовими традиціями студенти факультету агрономії разом з кураторами груп провели конкурс на «Кращий сиропустний стіл», вони варили вареники, пекли млинці, пиріжки з різними начинками, вертуни та інші смаколики.

Конкурс на кращий стіл до Масляної

Також на світле свято Воскресіння Христове організовувались виставки робіт викладачів і студентів та конкурс на Кращий Великодній стіл.

У Великодні дні в університеті проводяться майстри-класи з писанкарства. Студенти факультети залюбки не тільки вчаться, а й демонструють свою майстерність.

Самобутнім і самодостатнім, що не прив'язане до жодного державного чи релігійного свята і яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу є свято вишиванки. Студенти приходять у вишиванках і знайомляться із сакральним змістом української вишивки.

Свято вишиванки

Популярністю серед студентської молоді користуються заходи пов’язані з історією нашого народу. Проводились виховні години, лекції бесіди, перегляди фільмів про історію козацтва. На цих заходах студенти знайомились з біографіями українських гетьманів Байди Вишневецького, Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького, кошового отамана Івана Сірка Родзинкою цих заходів завжди є учасники чоловічого ансамблю «Краяни» (керівник Світлана Берднікова), які хвацько, енергійно виконують козацькі пісні.

Виховні години «Козацтво – слава України», «Слава козацькій України»

Минулого року студенти факультету агрономії на університетській вікторині «Козацькому роду – нема переводу» зайняли перше місце. На Покрову студенти беруть активну в конкурсі «Козацькі забави».

Декан факультету С. П. Полторецький вітає студентів учасників конкурсу

Громадянсько-правове виховання є основною частиною національно-патріотичного виховання. Для його здійснення на факультеті проводяться заходи, які прищеплюють студентам повагу до прав і свобод людини та громадянина, Конституції України, законів, державних символів України, залучають студентську молодь до участі у доброчинних акціях і волонтерського руху. До дня виведення військ з Афганістану прводились виховні години «Відлуння афганських гір», «Афганістан болить в моїй душі».

До Дня Соборності та Свободи України студенти готуються заздалегідь. У групах проходять лекції-бесіди, тематичні виховні години «Соборна, вільна Україна», «Соборність України - основа державності», «…Народ мій є! Народ мій завжди буде!», «…І обнялися береги одного вічного народу!» на яких студенти могли ознайомитись з історичними віхами становлення Української державності та мали змогу переглянути фільми, зокрема, «Україна» та «20 кроків до мрії», які стали змістовним екскурсом в історію нашої держави.

Акція «Пишаймося, що ми Українці»

Радою студентського самоврядування факультету агрономії було проведено акцію «Пишаймося, що ми Українці», а в навчальному корпусі № 1 студенти створили живий ланцюг «Акт злуки – тримаймося за руки», чим виявили свою повагу і причетність до загальнодержавного свята. В цей день багато студентів одягають вишиванки і приходять на пари з національною символікою. Завершилося святкування загальнофакультетським заходом «Соборність України – основа державності». Студенти також відвідують виставку, присвячену Дню Соборності та Свободи України, яку готують працівники Наукової бібліотеки.

Виховна година «Народ мій є, народ мій завжди буде»

Традиційно відбуваються студентські зустрічі з ветеранами Другої Світової війни та учасників бойових дій на території інших, відвідування історичних пам’ятних місць, музеїв міста, музею історії університету, студенти беруть участь у впорядкуванні могил загиблих воїнів, у мітингах-реквіємах щодо вшанування пам’яті загиблих, кураторами проводились лекції-бесіди: «Подвиг ваш незабутий», «Шляхами безсмертних Перемог», «Уманська яма», тематичні вечори: « В ім’я життя», «Пам’ятай – щоб жити», «Зелена брама», «Перемога здобута ціною життя», «Поезія, опалена війною», «Подвиг непідвладний часу», «Пам’ятає врятований світ».

Виставкові зали музею І.Д. Черняховського (с. Оксанино)

Щорічно відзначається день звільнення України та м. Умані від фашистських окупантів. Неодноразово були проведені екскурсії по місцях бойових дій, зокрема, в с. Оксанино та с. Підвисоке де студенти відвідали музей генерала І.Д. Черняховського, проводилась лекція-бесіда «Уманський «котел»: трагедія 6-ї та 12-ї армій».

Студенти на виховних годинах знайомляться з біографією наших героїв-земляків: Героя Радянського Союзу Юрія Купріяновича Глібка, Івана Даниловича Черняховського, дізналися про ратний подвиг Євгена Костянтиновича Тищика. про колишнього завідувача кафедри Івана Маркіяновича Карасюка. Розповіді студентів супроводжувались кадрами з хроніки Другої Світової війни, піснями воєнних років. Після закінчення заходу студенти разом з кураторами поклали квіти до пам’ятника Юрію Купріяновичу Глібку.

Тематичний вечір «Пам’ятаємо, щоб жити»

Екскурсія по м. Умань

Інтелектуально-духовне виховання сприяє творчій активності студентів, пізнавальному інтересу та мисленню. Студенти факультету агрономії беруть участь у заходах, що спрямовані на формування професійних якостей студентів, а саме: День знань, День працівника сільського господарства, День студента, День української писемності та мови, проводиться конкурс стіннівок «Студентське життя, як воно є» Найулюбленішим заходом є “Лідер року факультету агрономії”, “Кращий студент університету». У 2016 році кращим студентом університету було визнано студента 53 ас групи факультету агрономії Олександра Рибака. Цьогоріч «Лідером року факультету» було визнано студентку 12 аг групи Антоніну Коханову.

Кращий студент року факультету 2016

На факультеті агрономії з участю працівників Наукової бібліотеки та Центру культури і виховання пройшов цикл заходів присвячених Т.Г. Шевченку. Це й тематичні вечори, конкурси стіннівок, вечори поезії та виховні годині, екскурсії на яких студенти знайомились з творчістю Великого Кобзаря, його особистим життям.

Виховна година «Великий син великого народу» Вечір поезії Т. Шевченка « .. Я їх любив»

Конкурс стіннівок « ..І мене в сім’ї великій…»

Студенти факультету агрономії беруть участь у загальноуніверситетській виховній годині «Думи мої, думи»

Приділяється увага й вивченню історичної спадщини козацтва. Так, то 445-річчя з дня народження гетьмана Петра Конашевича Сагайдачного був проведений історико-просвітницький захід «Не забули українці славу Сагайдачного», який допоміг студентам глибше і повніше пізнати велич цієї обдарованої, неординарної людини, чиє ім’я на віка вкарбоване в історію українського народу.

Саме тому студенти факультету агрономії Уманського національного університету садівництва провели конкурс стіннівок присвячений Дню миру, а кураторами груп були проведені виховні години. Окрасою виставки стали жовтий і синій голуби, що символізували державний прапор України (робота Наталії Ярової).

Конкурс стіннівок до Дня Миру

До Дня працівника сільського господарства на факультеті проводяться вечори відпочинку та виставки власних робіт викладачів та студентів, а також тематичні виставки, зокрема, «Хліб всьому голова».

Досить колоритними, різнобарвними та життєстверджуючими завжди на виставці виглядають роботи викладачів кафедри рослинництва Лесі Вишневської, Лідії Кононенко, Наталії Полторецької та ст. лаборанта кафедри Раїси Ткачук.

Роботи викладачів кафедри рослинництва

Виставки «Хліб – основа життя», Хліб – всьому голова»

Урочиста посвята у студенти, День міста, зустрічі з державними та громадськими діячами, участь Зльоту іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття» це далеко не повний перелік заходів у якому беруть участь студенти факультету.

День знань

День міста

Благочинні акції. Яскравим проявом громадянсько-правового та морально-етичного виховання є участь студентської молоді у доброчинних акціях, розвиток волонтерського руху, участь у благодійній програмі “Милосердя без кордонів та інші заходи.

На факультеті агрономії проводились акції «Творімо добро», «Добро твориться просто». Стало гарною традицією, відвідування дитячих будинків та садочків для кризових сімей. Студенти щорічно відвідують Центр соціальної і психологічної реабілітації для дітей та дитячий садок для малозабезпечених сімей «Пелюстки надії».

У Центрі соціальної і психологічної реабілітації дітей

Крім подарунків, емоцій та дружніх розмов, студенти разом з дітками малюють, вчать робити іграшки, аплікації, проводять різні конкурси, веселяться, пустують.

Студенти факультету агрономії разом з кураторами тісно співпрацюють з волонтерськими центрами «До перемоги» та «Разом», проводять зустрічі з учасниками АТО. У рамках благодійної акції вони неодноразово відвідували центри та передали ліки і кошти для воїнів АТО.

У волонтерському центрі «До перемоги» Зустріч з учасниками АТО

Студенти тісно співпрацюють з центром Служба милосердя (Ярова Наталка, Василів Христина), брали участь у міський акції «Чистий четвер»

До виховної роботи залучаються також органи студентського самоврядування, чия діяльність направлена, передусім, на розвиток ініціативи і самостійності майбутніх фахівців. Ректоратом розроблені та впроваджуються в університеті соціальні програми: «Гуртожиток – наш дім», «Зменшення шкідливого впливу тютюну на здоров’я студентів», «Університет наш дім».

Для реалізації естетичного виховання на факультеті проводяться заходи, які розвивають художні здібності та творчу діяльність студентів. Студенти факультету є активними учасниками творчих колективів: народного самодіяльного ансамблю пісні і танцю «Хлібодари», народного самодіяльний ансамблю танцю профспілок України «Нивка», естрадно-інструментальний ансамбль «Диксиленд», чоловічого вокального гурту «Краяни», ансамблю сучасної пісні «Чарівниці», літературно-гумористичного клубу СТЕМ «Добродії».

Студенти не тільки беруть участь в університетських заходах, а й у різноманітних конкурсах, фестивалях. Активними учасниками художньої самодіяльності є Олександр Гончаренко, Олександр Войняк, Віктор Срібний, Володимир Василишин, Микола та Владислав Флоренки, Вікторія Чорна, Наталя Косенко, Володимир Орел, Андрій Мись. Також проводились фотовиставки «Все для тебе», «Цікавинки рідного краю».

Студенти факультету агрономії учасники гурту «Краяни»

Проводяться також вечори поезії, присвячені творчістю відомих поетів. Зокрема, в минулому році з нагоди дня народження було проведено вечір поезії Ліни Костенко. Студенти беруть активну участь й в університетських конкурсах таких як «Міс та Містер університет» «КВН на Кубок ректора», здійснюються екскурсії до музеїв. Так, у 2016 році Міс університет стала студентка 23 ас групи Вікторія Чорна. У цьому ж році студенти факультету вийшли у півфіналі на змаганнях за Кубок ректора.

Міс університету-2016 студентка Вікторія Чорна та Містер факультету Андрій Мись

Команда КВК «Гарячі голови»

Неординарно і цікаво проходять заходи до Дня закоханих. Студенти власноруч зробили макет «Стіна кохання» на якій викладачі і студенти залишали привітання і побажання, проводились флешмоби, були святкові і стіннівки, і вечори відпочинку, і навіть театралізовані привітання.

Флешмоб до Дня закоханих

День святого Валентина на факультеті

Студентки Вікторія Чорна Та Антоніна Коханова на університетському заході «Осінній бал»

Фізичне виховання створює умови для активного відпочинку студентів, повноцінного фізичного розвитку, протидіє негативним звичкам, формує відповідальне ставлення до власного здоров’я, здорового способу життя, основ сімейного фізичного виховання. Студенти факультету беруть участь у змаганнях різного рівня в тому числі й на Всеукраїнських та Міжнародних чемпіонатах, спартакіадах.

Студент Андрій Башлаєв – майстер спорту, чемпіон України з гирьового спорту серед студентів, бронзовий призер Кубка України з гирьового спорту. На чемпіонаті України з жонглювання гирями він зайняв І місце серед чоловіків в індивідуальному виступі, І місце у виступі двійки та І місце у виступі четвірки.

Олександр Слинько кандидат у майстри сорту з настільного тенісу

Андрій Башлаєв на змаганнях в Угорщині

Слинько Олександр – кандидат у майстри спорту з настільного тенісу. На Всеукраїнських спортивних змаганнях з настільного тенісу серед студентів аграрних вищих навчальних закладів виборов І місце.

Антон Діденко – срібний призер України з легкої атлетики, який на XIV Універсіаді серед вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації (м. Черкаси) з легкоатлетичного кросу виборов призове місце. Він також брав участь у міському кросі в залік спартакіади серед студентів ВНЗ і на дистанції 2000 м він зайняв І місце. Включений до збірної області і в 2017 році, виступатиме в Універсіаді України.

Антон Діденко на Всеукраїнських спортивних іграх України з легкоатлетичного кросу

Ярослав Молчанов

Ярослав Молчанов – кандидат у майстри спорту, чемпіон України з універсального бою.

Щорічно у вересні в Україні святкують День фізичної культури і спорту – свято гармонії людського тіла і духу, здоров'я і молодості з цієї нагоди у рамках Олімпійського тижня фізичної культури і спорту відбулися змагання на Кубок першокурсника з настільного тенісу. Серед юнаків в особистих розрядах ІІІ місце здобув Зенченко Богдан (12-аг группа). У цьому ж навчальному році відбувся Кубок першокурсників з волейболу на якому студенти факультету вибороли ІІ місце.

Товариська зустріч команд з баскетболу Уманського НУС та Уманського ДПУ

На змаганнях з настільного тенісу

Проводились також і змагання з боулінгу на яких команда факультету агрономії зайняла І місце

У напрямку трудового та екологічного виховання наші студенти взяли участь у загальноміському суботнику по благоустрою території “За чисте довкілля”, закладали молодий сад, озеленювали територію, впорядковували могили.

До виховної роботи залучаються також органи студентського самоврядування, чия діяльність направлена, передусім, на розвиток ініціативи і самостійності майбутніх фахівців. Ректоратом розроблені та впроваджуються в університеті соціальні програми: «Гуртожиток – наш дім», «Зменшення шкідливого впливу тютюну на здоров’я студентів», «Університет наш дім».

Центром і координатором виховного процесу є рада з виховної роботи, На кожній кафедрі виховну роботу координує один із найбільш досвідчених викладачів. В академічних групах виховну роботу проводять наставники, яким допомагають старости і заступники старости з виховної роботи. Щотижня в кожній академічній групі проводяться виховні години.