+38 (04744) 3-80-06
Optimus nabuerit in regione, notus in Ukraina et in mundi est - Кращий у регіоні, знаний в Україні і світі
Меню

Про факультет

 На землі є багато професій, але немає почеснішої праці, ніж праця людей, які вирощують хліб.

Факультет агрономії Уманського національного університету садівництва, акредитований за ІV рівнем, здійснює підготовку фахівців з вищою освітою за спеціальністю 201 Агрономія.

Факультет агрономії, який був започаткований у 1868 році, є центром підготовки агрономічних кадрів для Черкаської, Кіровоградської, Вінницької та інших областей України. Нині на факультеті здійснюється підготовка бакалаврів, магістрів, докторів філософії і докторів наук зі спеціаольності 201 Агрономія. Випускники факультету користуються великим попитом на ринку праці.

Історичний літопис факультету прикрашають імена вчених, відомих у сільськогосподарській науці академіків П.А. Власюка, О.І. Душечкіна; професорів М.М. Грюнера, І.Г. Дирди-Лукіна, А.П. Діброви, І.М. Єремеєва, М.І. Лопатіна, С.С. Рубіна, Б.М. Шершевицького, М.М. Шкварука, І.П. Чучмія та багатьох інших.

П.А. Власюк О.І. Душечкін М.М. Грюнер І.Г. Дирда-Лукін А.П. Діброва
І.М. Єремеєв М.І. Лопатін С.С. Рубін М.М. Шкварук І.П. Чучмій

На факультеті підготовлено майже 20 тисяч агрономів, які зробили значний вклад у розвиток сільськогосподарського виробництва і аграрної науки в Україні та поза її межами. Серед випускників факультету - Герої праці та Герої України, заслужені агрономи, відомі вчені, державні діячі, керівники міністерств, навчальних і наукових установ, обласних і районних сільськогосподарських управлінь, різних приватних сільськогосподарських формувань.

Високий рівень фахової підготовки забезпечують понад 50 викладачів, з яких 90% мають наукові ступені та вчені звання. Під керівництвом досвідчених викладачів – докторів наук, професорів Г.М. Господаренка, В.О. Єщенка, П.Г. Копитка, С.П. ПолторецькогоЛ.О. Рябовол, Я.С. РябоволаА.О. Яценка; кандидатів наук, доцентів – В.В. БорисенкаЛ.В. Вишневської, О.Б. Карнауха, Г.В. Коваль, І.П. ДіордієвоїЛ.М. Кононенко, В.С. КравченкаВ.Г. КрижанівськогоА.І. ЛюбченкаА.Т. Мартинюка, В.І. НевладаА.В. Новака, Ж.М. Новак, Ю.В. НовакаО.П. Сержука, Н.М. Полторецької, В.О. ПриходькаІ.Ю. РассадіноїС.В. РогальськогоА.О. Січкаря, О.Ю. СтасінєвичаС.О. Третьякової, С.В. УсикаО.Д. Черно; кандидатів наук - А.О. ЛозінськоїІ.О. ЛюбченкоВ.В. Скорика, докторів філософії Л.А. МусієнкоВ.В. Яценка та інших студенти вивчають теорію та проводять наукові дослідження, спрямовані на розробку новітніх енергозберігаючих технологій вирощування зернових і технічних культур, обробітку ґрунту, удобрення, інтегрованого захисту рослин від шкідливих організмів, селекції та насінництва сільськогосподарських культур.

Базою практичної підготовки і проведення наукових досліджень студентів є навчально-виробничий відділ університету, Національний дендрологічний парк “Софіївка”, Всеукраїнський науковий інститут селекції, Кіровоградська державна сортодослідна станція, Верхняцька дослідно-селекційна станція, Маньківська державна сортодослідна станція, Дослідна станція тютюнництва Національного наукового центру "Інститут землеробства Національної академії аграрних наук України", наукові лабораторії з генетики, селекції і насінництва та біотехнології сільськогосподарських культур, а також провідні сільськогосподарські підприємства Вінницької, Кіровоградської, Черкаської та інших областей.

До складу факультету входять кафедри: агрохімії і ґрунтознавства, рослинництва імені О. І. Зінченкагенетики, селекції рослин та біотехнології імені І. П. Чучмія, загального землеробства.

Професорсько-викладацький склад факультету активно займається підготовкою підручників і навчальних посібників, методичних розробок і рекомендацій сільськогосподарському виробництву. За підручниками і навчальними посібниками з агрохімії, ґрунтознавства, землеробства, кормовиробництва, методики дослідної справи, рослинництва навчаються не лише студенти нашого університету, а й інших закладів вищої освіти України.

Факультет постійно підтримує міжнародні зв’язки з навчальними закладами, науковими установами та провідними господарствами Великої Британії, Данії, Німеччини, Польщі, Фінляндії, Швейцарії та інших країн. Проводяться спільні дослідження, обмін досвідом, міжнародні семінари та конференції, стажування викладачів, аспірантів і студентів.

Виховна робота на факультеті спрямована на формування гармонійно розвиненого, високоосвіченого, національно свідомого фахівця. У вільний від навчання час студенти мають можливість розвивати свої мистецькі здібності у різних відділеннях Центру культури і виховання: народних ансамблях “Хлібодари”, “Нивка”, жіночому вокальному ансамблі “Чарівниці”, чоловічому вокальному ансамблі “Краяни”, СТЕМі “Добродії” і народному духовому оркестрі та представляти факультет на Всеукраїнських фестивалях і Дні факультету агрономії.

Студенти факультету беруть активну участь у всеукраїнських і внутрішньовузівських спартакіадах, змаганнях з футболу, волейболу, баскетболу, важкої і легкої атлетики та боротьби дзюдо і самбо.

Студенти факультету агрономії мають можливість:

  • одержати якісну вищу освіту за державні кошти (понад 50% студентів навчається на місцях державного замовлення і можуть отримувати державну стипендію);
  • проходити навчальні, технологічні й виробничі практики в сучасних с.-г. підприємствах України, у т.ч. за дуальною формою навчання, зокрема, Миронівському хлібопродукті, ТОВ СП “Нібулон”, ТОВ ПК “Зоря Поділля”, ПАТ “Зернопродукт МХП”, ДП “Умань-Агро”, ТОВ “Седна-Арго”, ФГ “АФ “Базис”, Національному центрі насіннєзнавства і сортовипробування України, Всеукраїнському науковому інституті селекції, Кіровоградській державній сортодослідній станції, Верхняцькій дослідно-селекційній станції, Маньківській державній сортодослідній станції та ін.;
  • вивчати світові передові технології під час закордонного стажування у Великобританії, Данії, Нідерландах, Німеччині, Польщі, США, Фінляндії, Швейцарії;
  • паралельно здобувати другу вищу освіту за спеціальностями: фінанси, банківської справи та страхування, облік і аудит, економіка підприємства, менеджмент організацій і адміністрування, лісове та садово-паркове господарства, технології зберігання та переробки зерна;
  • набувати навички та здобувати робітничі професії “Водій автотранспортних засобів категорії А і В”, “Тракторист-машиніст категорії А, В, С”;
  • отримати звання молодшого лейтенанта, пройшовши навчання на військовій кафедрі університету;
  • продовжити спортивну кар’єру під керівництвом висококваліфікованих тренерів у секціях з: футболу, волейболу, баскетболу, важкої та легкої атлетики, боротьби дзюдо і самбо, настільного тенісу та ін.;
  • успішно розвивати свої мистецькі здібності: у народному ансамблі пісні та танцю “Хлібодари”, народному самодіяльному ансамблі танцю “Нивка”, літературно-гумористичному клубі СТЕМ “Добродії”, жіночому вокальному ансамблі “Чарівниці”, чоловічому вокальному ансамблі “Краяни”, народному оркестрі духових інструментів, народному естрадно-інструментальному ансамблі «Диксиленд», ансамблі сучасної музики «Унікум», рок-гурті «Fantasy of world» та ін.;
  • продовжити наукову роботу в аспірантурі на базі університету;
  • проживати в гуртожитку на території студмістечка;
  • подорожувати визначними місцями України, які організовуються щорічно в університеті профспілковим комітетом.