+38 (04744) 3-80-06
Optimus nabuerit in regione, notus in Ukraina et in mundi est - Кращий у регіоні, знаний в Україні і світі
Меню

Як досягти високого рівня цитування наукової роботи?

Кожен вчений прагне, щоб його наукова праця була актуальною серед інших дослідників, на яку частіше посилаються, допомагаючи іншим науковцям створювати нові відкриття у науковій сфері. Як же написати таку статтю, яка буде мати високі наукометричні показники цитування серед інших наукових експериментів?

Робота повинна викликати інтерес своєю темою і новітністю дослідження.

Використовуйте в роботі тільки актуальну інформацію. Якщо стаття несе користь і унікальність даних, тоді інші автори будуть посилатися на них, використовувати в своїх роботах і створювати нові відкриття. Вони повинні бути цінними на момент дослідження і перевірені в авторитетних джерелах. Використовуйте матеріали із відомих зарубіжних і вітчизняних видань. Це підвищить довіру до роботи.

Публікуйтеся в рейтингових і перевірених виданнях

Чим вище авторитетність журналу, його квартиль, тим більш кваліфікована читацька аудиторія. Успішні вчені не читають і не видаються в сумнівних журналах.

Якісне видання – це:

1. Індексація в базах даних Scopus або Web of Science.

2. Високий рівень імпакт-фактора (WoS) або SJR метрики (Scopus) у предметній галузі науки.

3. Високі показники квартиля.

Потрапити в журнали, які індексовані цими базами даних, складно. Вони висувають дуже суворі та серйозні вимоги до наукових статей. Проте, публікація саме в таких рейтингових журналах допомагає кожному вченому гарантовано підвищувати рівень цитування його робіт.

Точно вказуйте всі свої дані, особливо під час їхнього перекладу англійською

Якщо допустити, навіть, невеликі похибки у написанні прізвища, переплутати букви місцями, це може спровокувати проблеми. Потрібно бути вкрай уважним. Перевіряйте всі дані афіліації вченого до і після публікації і вимагайте виправлення, якщо в редакції припустились помилки. Недбале ставлення до цих відомостей призведе до неправильної індексації наукової роботи.

Створюйте статті у співавторстві з іншими вченими, особливо з міжнародними дослідниками, які вже досягли успіху в своїй науковій сфері

Обмінюйтеся посиланнями на роботи з колегами. Співпраця буде викликати інтерес серед вчених і підвищить значення дослідження. Це допоможе розширити аудиторію і збільшити показники цитування. Даний спосіб важливий для вчених, які тільки стають на дослідницький шлях.

Відкрийте доступ до своєї роботи іноземним вченим, а також введіть в практику написання оглядових статей, в яких будете висвітлювати процес дослідження

Перекладіть матеріали академічною англійською мовою, яка є універсальною, адже нею говорить все наукове товариство. Тоді роботу 100% будуть частіше цитувати. А написання оглядових статей допоможе іншим авторам в більш стислому вигляді ознайомитися з працями, щоб зорієнтуватися і зрозуміти тенденції в цій дисципліні, а також в суміжних галузях.

Приділіть особливу увагу написанню анотації роботи

Потрібно, щоб вона мала чітку структуру згідно з усіма вимогами і перекладена академічною англійською мовою. Важливо правильно підібрати ключові слова, щоб роботу було легко знайти в пошуковій системі бази даних. Потрібно розуміти, що анотація грає вирішальну роль в ухваленні рішення – знайомитися повністю з роботою чи ні.

Пишіть статтю науковою зрозумілою мовою

Інші автори повинні її легко і з цікавістю читати, навіть якщо в тексті багато термінології. Не варто писати занадто великі речення, насичувати текст складними конструкціями і вступними словами. Варто правильно структурувати статтю, щоб читачеві було цікаво від початку і до самого тексту знайомитися з процесом і результатом дослідження.

Згадуйте в своїх роботах статті з бездоганною репутацією і перевіряйте кожне джерело

Тоді такі бібліографічні посилання покажуть, що вчений знайомий зі значними науковими працями в його галузі, і що саме вони стали натхненням і допомогою в написанні даної роботи.

Дотримуючись цих порад, дослідники обов'язково будуть посилатися на такі наукові роботи. Це посприяє новим контактам і підвищить як рівень цитування, так і репутацію автора в наукових колах.

Джерело інформації ТУТ