У рамках співпраці між Уманським національним університетом садівництва та ЗАТ «Nando» (Литва) проведено робочу зустріч представників обох сторін. Під час зустрічі було заслухано звіт керівника науково-дослідної роботи із дослідження ефективності препарату ExpertBIO в Україні за 2020 р. та обговорено план роботи на 2021 р. Також були обговорені напрямки подальшої співпраці з питань розробки інноваційних технологій в сільському господарстві та їх випробування. Проведено огляд дослідних ділянок пшениці м’якої озимої щодо впливу препарату ExpertBIO на морфобіологічні процеси росту і розвитку рослин. Зафіксовано позитивний ефект від використання досліджуваного препарату на інтенсивність проростання, кущення, стан перезимівлі, відновлення весняної вегетації та розвитку фотосинтезуючого апарату і кореневої системи рослин.

На завершення зустрічі всі учасники українсько-литовського науково проекту отримали сертифікати, що підтверджують 120 годин міжнародного стажування за темою «Agricultural innovative technologies for sustainable future: theory and practical application of Surfactants and Microbiological products».

Ірина Діордієва,
доцент кафедри генетики,