«Актуальні проблеми агрономії»

5 червня 2020 року на кафедрі рослинництва імені О. І. Зінченка факультету агрономії Уманського національного університету садівництва відбулася Всеукраїнська науково-практична інтернет конференція «Актуальні проблеми агрономії» (Зінченкові читання).

У роботі конференції взяли участь провідні науковці та науково-педагогічні працівники університету.

Відкрив науково-практичну конференції Анатолій Яценко, завідувач кафедри рослинництва, доктор сільськогосподарських наук, професор, Заслужений працівник сільського господарства України, який привітав учасників конференції, відмітив про актуальні проблеми агрономії та зазначив, що конференція носить іще одну назву – «Зінченкові читання», адже Олександр Іванович був світилом аграрної науки всеукраїнського масштабу і ми пишаємося, що нині маємо змогу працювати там, де великий учений торував свій науковий шлях.

Про новаторський підхід професора Зінченка з підготовки агрономічних кадрів та його вагомий внесок у розвиток факультету агрономії Уманського національного університету садівництва з доповіддю виступив доктор сільськогосподарських наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, декан факультету агрономії Сергій Полторецький.

Значний інтерес і жваве обговорення викликала доповідь професора кафедри генетики, секції та біотехнології рослин імені І. П. Чучмія Людмили Рябовол на тему «Про авторство на сорт рослин».

Про сучасний стан економіки країни, що потребує створення нової системи інноваційного розвитку агропромислового сектору «аграрна освіта – аграрна наука – аграрне виробництво» слухали доцента кафедри рослинництва Віталія Кравченка, який у своїй доповіді акцентував увагу стосовно професійної підготовки фахівців для агропромислового комплексу України.

Загалом конференція пройшла у теплій, приязній атмосфері. Актуальні доповіді, що висвітлювалися під час засідань, викликали низку запитань і жваві дискусії, але ж, як відомо, саме високоінтелектуальні суперечки є основою розвитку науки в усі часи.

Наталія Полторецька,

доцент кафедри рослинництва