+38 (04744) 3-80-06
Optimus nabuerit in regione, notus in Ukraina et in mundi est - Кращий у регіоні, знаний в Україні і світі
Меню
Остання редакція: 23 січня 2021

Чим займається АГРОНОМ

Агроном – це той, хто робить все можливе для гарного врожаю:

від оранки поля, поливу та добрив до своєчасного збору

WORK.ua

Друга людина після керівника господарства, від якої залежить успіх ведення аграрного бізнесу, – це АГРОНОМ. Господарство може вирощувати зернові, овочі, фрукти, кормові трави, соняшник, та що завгодно, залежно від клімату, ґрунту, попиту на ринку. Саме агроном визначає, які сорти рослин краще вирощувати, вибирає, які польові роботи та в який час потрібно проводити: строки сівби та збирання, поливу. І все це в великих масштабах поля, а то й декількох.

У підпорядкуванні в агронома – рільники та механізатори, який організовує їхпрацю, навчання, своєчасну допомогу в разі труднощів.

В бов’язки агронома входять також вивчення стану ґрунту і підбір добрив, вибір методів боротьби з паразитами. З настанням осені в агронома нові турботи: забезпечити збереження вирощеного врожаю, підготувати якісне насіння для наступного посадкового року.

Згідно статистичних даних України зарплата агронома коливається в залежності від кваліфікації та регіону. Зарплати в аграрному секторі – одні з найвищих в країні, які за останні кілька років зросли у 2,5-3 рази. Зарплата головного агронома може досягати 80 тисяч гривень, крім того, потужні українські агрохолдинги забезпечують своїх працівників повним соціальним пакетом, який включає житло, транспорт та покриття частини повсякденних витрат.

Навички, які потрібні агроному

У першу чергу – профільні аграрні знання: вміння розбиратися у видах ґрунтів, етапах росту та розвитку рослин.

Знання принципів роботи сільськогосподарської техніки та сучасного виробництва, основ роботи в лабораторії.

Добре розбиратися у природних процесах, знати біологію, хімію.

Бути гарним управлінцем і вміти правильно організувати робочий процес.

Вміти планувати та дотримуватися плану, але водночас адекватно реагувати на швидко мінливі умови.

Професія агронома входить до числа найбільш дефіцитних та затребуваних в Україні. Агрономи потрібні на багатьох великих сільськогосподарських підприємствах, у фермерських господарствах найрізноманітніших розмірів і профілів, а також в тепличних господарствах і в плодорозсадник.

Робота АГРОНОМА цікава, насичена і творча, адже кожен сезон не схожий на попередній і тут завжди знайдеться місце для експериментів із системою обробки ґрунту, підбором сортів тощо.

Якщо вам подобається працювати не в кабінеті, а на свіжому повітрі, то складно знайти щось більш вдале.

Робота АГРОНОМА має попит і тут можливий хороший заробіток і кар’єрне зростання.