+38 (04744) 3-80-06
Optimus nabuerit in regione, notus in Ukraina et in mundi est - Кращий у регіоні, знаний в Україні і світі
Меню

Майстер клас з квілінгу, присвячений 150-річчя заснування факультету агрономії

12 листопада викладачами І. О. Ракул, В. С. Кравченком та І. Ю. Рассадіною проведено майстер клас з квілінгу, присвячений 150-річчя заснування факультету агрономії де студенти мали змогу створити виріб чи навіть мистецький шедевр.

Учасники заходу мали велике натхнення та бажання, тому всі декоративні композиції вийшли напрочуд гарними та креативними.

Квілінг – це захоплююче хобі, що відоме ще з давніх часів та засноване на виготовленні виробів зі скручених паперових смужок. Сама техніка виникла в Європі наприкінці XIV – на початку XV століття. Назва цього виду мистецтва походить від англійського слова quill — «пташине перо». Чому перо? Та тому, що саме на пір’їни пташок середньовічні черниці накручували смужки із паперу з позолоченими краями. Із готових ролів вони складали замислуваті композиції, візерунки і квіти, якими потім прикрашали різноманітні предмети побуту, культові предмети та витончені жіночі дрібнички. Своїм зовнішнім виглядом ці вироби були дуже подібними до ювелірної техніки філіграні. Тому квілінг також називають паперовою філігранню. У середньовіччі квілінг був модним і дуже дорогим заняттям, дозволити яке собі могли тільки заможні люди. Справа в тому, що тоді папір взагалі був великою рідкістю, а тим більш, оздоблений золотими краями. Коштував він недешево, тому тривалий час в Європі квілінг був мистецтвом тільки для багатіїв та обраних. Ним займалися англійські принцеси і знатні дами Франції та Італії.

Варто відзначити, що квілінг вимагає акуратності та зосередженості.

Ось так, цікаво провівши час і довірившись своєму творчому настрою, студенти не тільки відкрили в собі нові таланти, а й виготовили чудову композицію.

Інна Ракул,
кандидат сільськогосподарських наук,
викладач кафедри генетики,
селекції рослин та біотехнології