+38 (04744) 3-80-06
Optimus nabuerit in regione, notus in Ukraina et in mundi est - Кращий у регіоні, знаний в Україні і світі
Меню

Майстер-клас із писанкарства

    Виготовлення писанок в українській традиції наділялось сакральним значенням та входило до звичаєво-обрядової сфери. За традицією розпочинали писати писанки з другої половини Великоднього посту, а найбільше їх виготовляли у четвер і п’ятницю перед Пасхою. Займалися цим переважно жінки. На Великдень писанки та крашанки освячували у церкві, а потім використовували для прикрашання осель, у великодніх іграх або з ритуальною чи магічною метою.

 

    Писанкарство – старовинне мистецтво наших предків. У давнину писанка була оберегом, мала обрядове та магічне значення. Сьогодні вивчення писанкарства важливо для збереження наших коренів, нашого духовного спадку. Писати писанки – то добра традиція українців на протязі віків. Ось і студенти 14-ас групи і представники ради студентського самоврядування факультету агрономії та старший викладач Ірина Рассадіна вирішили навчитися цього непростого і красивого мистецтва.

    Майстер-клас з написання писанки пройшов у майстерні Людмили Найдюк, талановитої уманської художниці, яка з дитинства малює картини. Довгий час вона не наважувалася показувати свої роботи. Перша її виставка, під назвою «Мистецтво маленьких кроків» відбулася в державно-архітектурному заповіднику «Стара Умань» у 2017 році. Майстриня із задоволенням поділилася з студентами своїми знаннями та умінням писати великодню писанку. Учасники майстер-класу з писанкарства дізналися про зміст закодованих символів, пізнали особливості розпису та навчалися розписувати писанки, використовуючи традиційні орнаменти. Студенти отримали безліч позитивних емоцій від цього чарівного дійства.

 

Ірина Рассадіна, ст. викладач.