На 86-тому році життя перестало битись серце чудової людини, вченого, викладача Мішкурова Юрія Миколайовича

Його навчання, наукова та професійна діяльність були повʼязані з Уманським сільськогосподарським інститутом. З 1976 до 1993 року він очолював кафедру генетики, селекції і насінництва. Чудовий лектор, який чітко і доступно міг донести до студентів свій безцінний досвід і знання. Під його керівництвом захищено понад 200 дипломних робіт. Завжди охоче допомогав молодим викладачам стати кваліфікованими фахівцями.

З 1967 до 2001 р.р. був головою Черкаського відділення Українського товариства генетиків і селекціонерів ім. М. І. Вавилова, а протягом 1986–1991 р.р. – член Президіуму Української спілки генетиків і селекціонерів ім. М. І. Вавилова. В 1986 році організував проведення в інституті V зʼїзду генетиків і селекціонерів. В 90-х роках організував і очолив навчально-наукову лабораторію «Біотехнології» де проводив дослідження з отримання оздоровленого садивного матеріалу картоплі, суниці, ожини та створення банку вихідного рослинного матеріалу окремих сільськогосподарських культур.

Ю. М. Мішкуров автор низки наукових статей, методичок, посібників, історико-бібліографічних нарисів.

Вічна йому памʼять, вічний спокій і Царство небесне!