Практика вирощування покривних культур в різних регіонах України

Практичний семінар

«Практика вирощування покривних культур в різних регіонах України»

22 грудня 2023 року

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) спільно з Науково-методичним центром вищої та фахової передвищої освіти (ВФПО) проведе практичний семінар для фермерів, агрономів та інших нинішніх і майбутніх практиків сільського господарства на тему "Практика вирощування покривних культур в різних регіонах України", який відбудеться в форматі онлайн та офлайн семінару. Безпосередньою метою семінару є висвітлення практичного досвіду фермерів, які використовують покривні культури в різних областях для збереження ґрунтів, боротьби з ерозією ґрунту та збільшення поглинання вуглецю. Загальна мета полягає в тому, щоб поширити знання та практичний досвід цих методів, щоб вони використовувалися більш широко для підготовки українського сільськогосподарського сектору до поточних та очікуваних змін клімату. Серед обговорюваних тем – зміна клімату та її вплив на сільське господарство, водні біоресурси та екологію в Україні; як екстремальні кліматичні явища перешкоджають розвитку сільського господарства; як зменшення викидів парникових газів та перехід до низьковуглецевих технологій у сільському господарстві може допомогти пом'якшити наслідки зміни клімату.

Локація: м. Київ, вул. Смілянська, 11, Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти Посилання для участі онлайн: https://fao.zoom.us/j/98440783541

Учасники: фермери, агрономи, студенти аграрних спеціальностей, науковці-аграрії, науково-педагогічні та педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти.

Програма заходу

Реєстрація, вітальна кава

09:00-09:10

Відкриття заходу та вступ до теми

Тетяна Іщенко

директорка Науково-методичного центру ВФПО

Олександр Журавель Національний координатор проектів ФАО в Україні

09:10-09:30

Як зменшити вплив сільського господарства на навколишнє середовище та адаптуватися до зміни клімату за допомогою природоорієнтованих рішень?

Микола Косолап

Національний експерт ФАО в Україні, доцент кафедри землеробства та гербології НУБІП України

09.30-10.00

Практика вирощування покривних культур в умовах Степу

Віктор Філатов

Фермер, ТОВ «Харківське насіння» Харківська область

10:00-10:30

Готовність малих фермерських господарств (України до кліматичних змін, впровадження практик ґрунтозахисного землеробства

Михайло Войтовик

Фермер,  ТОВ "Мрія" Київська область

10:30-11:00

Тенденції використання покривних культур в Україні за останні 10 років

Павло Котляр

Агроном, консультант з відновлювального землеробства та координатор проекту Soilteq UA Souffle Agro Ukraine

11:00-12:00

Відкрита дискусія: Коментарі, запитання

Практичний семінар

22 Грудня 2023 року

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) спільно з Науково-методичним центром вищої та фахової передвищої освіти проведе практичний семінар в режимі онлайн та офлайн для аграрних журналістів, екоактивістів та освітян на тему "Зміна клімату та сільське господарство в Україні: Чому це важливо і як про це говорити". Безпосередньою метою семінару є пояснення простою мовою та роз'яснення технічного взаємозв'язку між зміною клімату та сільським господарством для журналістів, освітян та інших комунікаторів. Загальна мета полягає в тому, щоб допомогти ключовим комунікаторам краще зрозуміти ці теми, щоб вони могли підкреслити важливість цих питань в економічному відновленні України для своєї цільової аудиторії. Таким чином, зацікавлені сторони в аграрному секторі отримають кращу інформацію про те, як змінити свої практики, щоб зробити їх більш кліматично орієнтованими. Зокрема, на семінарі будуть розглянуті такі теми:

• Чому медіа та освітяни мають популяризувати кліматично-адаптивні практики серед фермерів?
  • Зміна клімату та її вплив на глобальні екосистеми та економіку.
  • Роль сільського господарства у пом'якшенні (послабленні) та адаптації до зміни клімату в Україні.
  • Чому ресурсозберігаюче сільське господарство, ґрунтозахисні технології, нульовий обробіток ґрунту та сівозміни є кліматично-орієнтованими?
  • Інші агроекологічні підходи до управління ландшафтом.
  • Приклади успішних кліматично-орієнтованих сільськогосподарських практик в Україні.

Локація: м. Київ, вул. Смілянська, 11, Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти.

Посилання для участі онлайн: https://fao.zoom.us/j/98440783541

Учасники: агрожурналісти, агроблогери, студенти аграрних спеціальностей, викладачі закладів освіти України.

13.00–13:15

Реєстрація, вітальна кава

Відкриття заходу та вступ до теми

Олександр Журавель,