+38 (04744) 3-80-06
Optimus nabuerit in regione, notus in Ukraina et in mundi est - Кращий у регіоні, знаний в Україні і світі
Меню
Остання редакція: 13 травня 2022

Що таке метадані статті? Як вони впливають на її індексацію?

Метаданими статті вважаються її назва, анотація, ключові слова та інформація про автора. Саме ці дані індексуються наукометричними базами даних Scopus, Web of Science. Окрім цього, Ваші колеги, ЗВО, наукові установи та фінансові організації використовують ці параметри для пошуку необхідної для них інформації про Вашу діяльність. Тому дуже важливо чітко фіксувати їх, публікуючи свої наукові роботи.

Прізвище та ім’я вченого

У зарубіжних журналах необхідно перекласти прізвище, ім’я англійською та правильно вказати їхню послідовність. В англійській мові спершу пишуть ім’я, потім прізвище.

Слідкуйте, щоб в усіх публікаціях прізвище та ім’я були одні й ті самі. Будь-яка помилка буде перешкоджати системі зрозуміти, що публікація належить одному вченому. Через це стаття може втратити цитування, що негативно вплине на наукометричні показники.

Послідовність співавторів

Важливо визначитися з послідовністю авторів у статті. У різних наукових напрямках вимоги до оформлення цього моменту можуть бути різні. У деяких ключові ролі грають перший та останній автор, в інших – важливо писати авторів в алфавітному порядку тощо. Вам необхідно дослідити це питання.

Посада, звання, ступінь

Важливо правильно зазначати посаду, звання, ступінь, перекласти їх англійською мовою згідно з міжнародними стандартами. Окрім цього, правильно вказуйте афіліацію автора.

Прив’язка до ідентифікаторів вченого

Вказуйте Ваші міжнародні ідентифікатори, де Ви зареєстровані (Researcher ID, Scopus ID). Публікація без прив’язки веде до того, що стаття може загубитися в наукометричному просторі бази даних. Користуйтесь ORCID, фіксуйте свої наукові дані в цьому сервісі. Він допоможе Вам прив’язати усі публікації та не втрати їх.

Оформлення статті, її переклад, актуальність, практичне значення дуже важливі для наукового співтовариства. Проте, пам’ятайте і про необхідність коректної індексації роботи, її рекламу, розвиток цитування та Вашого статусу. Генеруйте актуальну наукову інформацію, а правильне заповнення метаданих буде допомагати Вам успішно її просувати у наукометричному співтоваристі.

 

Світлана Третьякова,
заступник декана
факультету агрономії
з наукової роботи

Першоджерело інформації ТУТ