Слово, пісня, дума Кобзарева, ти – окраса й суть мого життя
Немає українця, який навчившись розмовляти і читати, не знав би імені Т. Г. Шевченка, адже його слова відомі всьому світові. На факультеті агрономії щовесни проводяться численні заходи на яких вшановують пам'ять Великого Кобзаря. Цей й виставки стіннівок і літературно-музичні композиції, вечори поезій на яких студенти знайомляться з творчістю Шевченка як поета-борця за свободу, поета-лірика, відомого художника, офортиста, гравера і просто як з вразливою і чуйною людиною.
Цьогоріч у музейній залі Наукової бібліотеки Уманського НУС пройшов тематичний вечір присвячений творчості Т. Г. Шевченка та його подорожі до Умані. Провідний бібліотекар Наталія Михайлова розповіла, що Тарас Шевченко двічі відвідував Умань. Вперше він побував в Умані ще у дитинстві, а вдруге – у 1845 році, після чого поетом було написано поему «Холодний яр». У своїй творчості поет неодноразово повертався до Умані у повісті «Прогулянка з приємністю і не без моралі» та поемі «Гайдамаки».
Побував Шевченко й у Софіївці про яку згадував у повісті «Княгиня»: «Бачив я на своєму віку таки хороші сади, як приміром Уманський і Петербурзький…».
Невід'ємною частиною заходів, що проводяться на факультеті є щорічний конкурс читців-декламаторів, знавців творчості Тараса Шевченка. Цьогоріч у конкурсі брали участь студенти 1–2 курсів. Лунали вірші поета «Маленькій Мар’яні», «В неволі, в самоті немає…», «Муза», «Мені однаково..», «І смеркає і світає…», «Буває в неволі іноді загадаю….» та інші.
Найбільш вразили слухачів вірші у виконанні Олександри Слуцької, Богдана Рибоньки (22-аг), Антоніни Коханової, Ярослава Бондаренка (12-а), Анни Бутрон, Олега Бондара (13-ас). За участь у конкурсі студенти були відмічені дипломами.
Також студенти відвідали виставку, підготовлену працівниками Наукової бібліотеки, на якій вони могли побачити ілюстрації картин, портрети та різноманітні видання творів видатного Кобзаря та слухали записи його віршів у виконанні народного артиста Костянтина Степанкова.
Тож вивчаємо творчість Шевченка, пам’ятаймо і виконуймо його заповіти і серед них – найголовніший :
Свою Україну любіть,
Любіть її... во время люте,
В останню тяжкую минуту
За неї Господа моліть.
Олена Черно,
заступник декана з виховної роботи
факультету агрономії