Співпраця з аграріями Кіровоградщини!
Однією з важливих передумов вдосконалення професіоналізму науково-педагогічних працівників є їх постійна співпраця з виробництвом.
З метою розширення співпраці з впровадження елементів дуальної освіти 9 червня 2021 року викладачі факультету агрономії відвідали одне з провідних підприємств Кіровоградщини ПСП «Еліт». Підприємство зареєстроване більш як 17 років тому в Новоархангельському районі, нині господарює на майже 2 тис. га землі. Основна спеціалізація виробництва: КВЕД – 01.11 вирощування зернових (окрім рису), бобових і насіння олійних культур (основний).
Під час зустрічі головний агроном господарства Мартинюк Олександр Оександрович, який є випускником Уманського національного університету садівництва, ознайомив делегацію зі станом посівів та актуальним переліком завдань.
Першим об’єктом який відвідала делегація був машинно-тракторний парк, який за сучасними вимогами сільськогосподарського виробництва в аграрному секторі України використовує трактори, зернозбиральні та кормозбиральні комбайни, ґрунтообробну, посівну та іншу техніку з метою виконання всіх агротехнічних операцій в оптимальні терміни.
Другим об’єктом була метеостанція, призначена для безперервного вимірювання параметрів стану атмосфери з можливістю подальшого опрацювання даних. Всі дані про погоду, історію та інтервали вимірювання можуть бути записані і завантажені на ваш комп’ютер або мобільний телефон за допомогою програмного забезпечення, що постачається у комплекті з метеостанцією. Основна станція може мати порт USB для підключення до персонального комп’ютера. Режими погоди для вимірювання: температура, вологість, вітер, холод, точка роси опадів, швидкість вітру і тиск повітря.
Показання метеостанції прив’язані до місця її розташування, а також до властивостей ґрунту і умов поливу. Професійні метеостанції можуть працювати в автономному режимі, а саме: вдень електроживлення для метеостанції забезпечує сонячна батарея, а вночі – акумулятор.
Сучасні метеостанції широко використовуються при внесенні ЗЗР, ревізіях зрошення і поливу, у виноградарстві, під час збору врожаю та ін.
Третій об’єкт – оцінка стану посівів у полях ТОВ «Еліт». Протягом травня умови для розвитку сільськогосподарських культур склалися добре.
Так, рослини пшениці озимої перебувають у фазі «початок колосіння – цвітіння». Висота рослин 72–81 см, довжина конуса наростання – 98–110 мм. Кількість розвинних колосків у колосі сформувалася у межах від 15 до 27. Стан посівів добрий.
Рослини соняшнику залежно від строків сівби знаходяться у фазі «утворення 2-7 справжніх листків». Стан посівів задовільний та добрий.
На посівах кукурудзи відмічаються фази «листоутворення».
Колектив викладачів факультету агрономії щиро дякує колегам на виробництві за плідну співпрацю.
Андрій Новак,
доцент кафедри
загального землеробства.