Студентська наукова конференція приурочена 160-річчю від дня народження видатного науковця Й. К. Пачоського

24 квітня 2024 р. в Уманському національному університеті садівництва відбулася студентська наукова конференція, приурочена 160-річчю від дня народження видатного науковця у галузі біологічних наук, професора Й. К. Пачоського видатного ученого-натураліста, ботаніка, еколога, основоположника фітоценології, професора Познанського університету.

Й. К. Пачоський був ерудованою людиною, видатним вченив галузі біологічної науки і талановитим музейником. Його перу належить понад 300 ґрунтовних наукових праць, присвячених глибокому і всебічному вивченню складу та історії розвитку флори і рослинності середньої і південної частини східної Європи, головним чином України та Польщі. Він був одним із творців фітоценології – розділу ботаніки, який вивчає рослинні угруповання, і автором першого підручника з цієї дисципліни.

Вчені, шануючи ім’я Пачоського, на його честь назвали 10 видів вищих рослин, з яких волошка Пачоського та зіновать Пачоського занесені до Червоної книги України.

Відкривав конференцію проректор з науково-педагогічної роботи, доктор економічних наук, професор Михайло МАЛЬОВАНИЙ, який привітав усіх доповідачів та їх наукових керівників зі святом і побажав всім плідної роботи.

Від факультету агрономії на пленарному засіданні, що відбулося 25 квітня 2024 року, виступила студентка освітнього рівня молодший бакалавр Тетяна ЗАЇКА – 11-мб-а групи. Вона у своїх тезах зазначила основні моменти підвищення врожайності зернових культур з врахуванням наслідків російської війни також проблеми зміну клімату та вплив на екосистему в цілому і на біоценоз озимої пшениці.

Всі доповідачі були відзначені сертифікатами та заохочувальними подарунками.

Ми в свою чергу, зичимо нашим молодим науковцям

подальших творчих успіхів.

Світлана ТРЕТЬЯКОВА,