«Україна Шевченкова квітне, бо вишивана у неї душа»

Народне мистецтво, яке передавалося із покоління в покоління століттями, завжди було і є основою для спілкування людей, джерелом пізнання історії, культури далекого минулого. Виникло воно з любові до рідної землі і батьківської оселі. Одному з видів українського народного мистецтва – вишивці присвячене свято, що відбулось в Уманському національному університеті садівництва.

Українську вишивку називають «молитвою без слів», а сорочка-вишиванка несе сильний сакральний зміст є головним оберегом людини і провідником прихованої у людини магічної сили.

Вишивка сьогодні живе повнокровним життям, вона прикрашає сучасний інтер’єр, одяг, надаючи йому колоритності, змісту та неповторності.

Студенти факультету агрономії також долучилися до цього свята Усі і студенти, і викладачі прийшли у яскравому національному вбранні й у сонячний, теплий травневий день університет заграв різнобарвними, яскравими фарбами. Це додало особливої святковості та урочистості буденному навчальному дню.

Для багатьох людей вишиванка стала не просто одягом, брендом чи витвором мистецтва. Це символ, який пройшов крізь покоління, єднає рід і вшановується як святиня. Маючи таку красу, ми отримуємо енергію наших предків, пишаємось минулим та гордо дивимось у майбутнє.

Свято вишиванки об’єднало, зігріло всіх, тому що саме вишиванка – символ здоров’я і краси, щасливої долі і родинної пам’яті.

Олександра Слуцька,

в.о. голови ради студентського самоврядування факультету