Великдень: символіка та елементи свята
Яскраво і неординарно на факультеті агрономії Уманського національного університету садівництва зустрічають свято Христового Воскресіння. Цьогоріч члени рада студентського самоврядування вирішили зробити пасхальну композицію у фойє корпусу №1.
Центральне місце серед атрибутів Пасхи займає дерево, як символ нового життя і яке традиційно, ще в Давній Русі та країнах Західної Європи, прикрашали стрічками, квітами, писанками. Ось і студенти факультету долучились до виготовлення святкового деревця.
Велико́днє яйце є невід'ємний атрибутом святкування Пасхи і який існував ще задовго до християнства, як символ приходу весни, символ сонця, родючості та життя. Даруючи великоднє яйце, можна без слів побажати здоров’я, довголіття, любові і сімейного благополуччя.
Тож рада студентського самоврядування разом з аспіранткою Анею Чередник вирішили зробити подарунок усім співробітникам і зробили головний пасхальний атрибут. Він виготовлений на домотканий тканині і розписаний в традиційному українському художньому стилі. Головне місце на ньому займає мапа України.
Для етнографів яйце – предмет наукових досліджень та суперечок. А студенти факультету вірять, що червоний колір на ньому, означає любов, життєрадісність; зелений – колір весни, надії на злагоду, мир і спокій; блакитний – колір здоров’я та сил; відтінки коричневого символізують матінку-Землю, її родючість, та життєдайну силу, а поєднання кольорів на писанці означає побажання сімейного щастя, затишку, миру, злагоди, успіхів та здоров’я.
Отож, з нагоди найбільшого християнського свята Воскресіння Христового студенти факультету бажають народу України миру, злагоди і благополуччя! Хай малинові дзвони Великодня принесуть у кожну оселю радість, віру, надію і любов!
Антоніна Коханова,
голова ради студентського самоврядування
факультету агрономії