Всесвітній день психічного здоров’я!

День психічного або ментального здоров’я у світі й в Україні відзначається щороку 10 жовтня. Свято спрямоване на вирішення проблем, пов’язаних із психічним станом і підтримкою людей з подібними захворюваннями.

Важливим пріоритетом освітніх закладів є збереження ментального здоров’я та готовності до самостійного життя здобувачів освіти. Науково-педагогічні працівники повинні створювати сприятливі умови для розвитку особистості та збереження здоров’я студентів.

Ментальне здоров’я є важливою складовою психофізичного розвитку здобувачів освіти, що поєднує здоровий дух, гарне фізичне самопочуття та психіку людини із соціальним складником.

З метою підвищення рівня обізнаності щодо проблем психічного здоров’я для студентів першого курсу факультету агрономії практичним психологом університету УНУС Валентиною Мазуренко проведена лекція «Діагностика здобувачів освіти на рівень стресу та резилієнтність. Способи подолання стресового стану».

Практичний психолог наголосила на вчасному виявленні проблем пов’язаних із психічнім здоров’ям і зауважила про перші психологічні симптоми, якими не можна нехтувати – коливання настрою, порушення сну (надто короткий чи тривалий), апетиту, відчуття постійної тривоги й страху, постійна роздратованість, усвідомлення власної безпомічності в складних життєвих ситуаціях. У разі виявлення цих сигналів у себе, чи своїх близьких, не можна зволікати. Необхідно вирішувати цю проблему обговорюючи її у найближчому колі рідних, або звернутися до фахівців.

Важливо також, щоб ми допомагали і підтримували один одного у скрутний час добрим словом, гарним жартом, обіймами. Бережіть себе й своє психічне здоров’я!

Ірина РАССАДІНА,

заступник декана з виховної роботи