Всеукраїнська студентська наукова конференція

Кафедрою рослинництва імені О. І. Зінченка було проведено Всеукраїнську студентську наукову конференцію, присвячену дослідженням сучасного стану та перспективам інноваційного розвитку аграрного сектора економіки України.

Конференцію розпочав Заслужений працівник сільського господарства України, доктор сільськогосподарських наук, професор, завідувач кафедри рослинництва, Анатолій ЯЦЕНКО. У вступному слові було розкрито історію становлення факультету та зазначено низку визначних учених, які працювали на кафедрі.

Далі слово до виступів були запрошені випускники факультету агрономії: Ігор Діденко - фахівець з технологій (лінійний агроном) ТОВ АФ "Хлібороб Кернел" і Володимир Орел головний агроном у ТОВ «Агронива Черкаси», які розповіли про особливості вирощування сільськогосподарських культур у їх господарствах. Доповідачі зазначили, що значне місце в діяльності агронома займає планування виробничого процесу.

Оскільки, агроном планує проведення сільськогосподарських робіт з урахуванням безлічі чинників, таких, як особливості біології оброблюваної культури, погодні умови, стан ґрунту тощо. Спостерігає за ростом і розвитком рослин, планує підживлення й інші заходи, що дозволяють досягти найвищого врожаю. Відповідає за захист від шкідників і хвороб, при необхідності займається лікуванням рослин. Вибирає сорти, найбільш відповідні для вирощування в конкретних умовах, займається селекційною роботою.

Агрономи-виробничники донесли студентам думку, що основними вимогами професії є гнучкість і самостійність мислення; добрі аналітичні здібності; високий рівень розвитку уваги, пам'яті; гарні організаторські здібності; здатність приймати швидкі і нестандартні рішення, працювати в умовах ненормованого графіка; вміння прогнозувати. Тому, завжди потрібно навчатися, розвиватися і підвищувати свій рівень професійної підготовки.

Студенти, викладачі й аспіранти також приймали активну участь у конференції, оскільки було підготовлено більш ніж 30 тез доповідей українською, англійською та німецькою мовами. Доповідачами були студенти ІІІ курсу Ілона Непокрита та Анастасія Шаповаленко, які розкрили тематику своїх досліджень.

Тож ми бажаємо Вам не зупинятися, продовжувати навчання в такий складний, для нас і країни, час, оскільки хороший вчений знає правильні відповіді – великий студент знає правильні питання.

Пам’ятайте: успіх приходить до тих, хто готовий працювати трішки більше, ніж інші.