Зустріч з майстринею української вишивки Оленою Крайнєвою зі студентами факультету агрономії

За ініціативи ради студентського самоврядування факультету агрономії Уманського національного університету садівництва в Науковій бібліотеці була проведена зустріч з майстринею української вишивки Оленою Крайнєвою.

Вона зазначила, що з давніх-давен і до сьогодні українці можуть похвалитися більше, ніж сотнею технік виконання вишивки! Таке різноманіття свідчить як про любов пращурів до краси та їх винахідливість, так і про незамінність вишитого одягу на всій території України.

Більшість мотивів для орнаменту українцям подарувала сама матінка-природа. Але й дотепер визначають основні інтерпретації візерунків, які містять той чи інший елемент з широким смисловим навантаженням. Так, виноградні грона уособлюють радість, пов’язану із створенням сім'ї. Мак – із давнини захищав людей та їхню худобу від усілякого зла. Лілія – це таємниця зародження життя, знак дівочої чарівності, чистоти і цноти. Троянда – означає оновлення та безперервність сонячного руху. Олена Григорівна розповіла також і про відмінність орнаментів різних регіонів нашої країни.

Захоплюючим, яскравим і неймовірно цікавим був показ одягу майстрині.

Приємно відмітити, що одяг демонстрували і дівчата нашого факультету (Антоніна Коханова, Діана Петришина, Валерія Кудрявцева), чим зірвали оплески залу.

Зворушливим і хвилюючим був показ самих маленьких «моделей», які гідно справилась із поставленим завданням.

Також Олена Крайнєва з усіма бажаючими провела майстер-клас з вишивки різними стилями

В свою чергу заступник декана з навчальної роботи Лідія Кононенко подякувала Олені Крайнєвій за чудовий екскурс в історію української вишивки.

Антоніна Коханова,
голова ради студентського самоврядування факультету агрономії